Fallout 3

...

Fallout 3 to kontynuacja świetnej serii RPG z trybem turowym, zapoczątkowanej przez Fallout, kontynuowanej przez Fallout 2 i Fallout Tactics, tym razem widziana z perspektywy pierwszej osoby w otwartym, trójwymiarowym świecie – w odróżnieniu od wcześniejszych – które były odwzorowane izometrycznie.
Akcja rozgrywa się w postapokaliptycznej scenerii USA po zakończeniu wojny nuklearnej. Atmosfery rozgrywki dodają liczne gadżety i muzyka pochodzące z najgorętszych chwil okresu zimnej wojny.
W trakcie gry mamy wyznaczoną główną linię fabularną, otoczoną przez wiele wątków pobocznych i questów oraz interakcji ze spotkanymi NPC. Kolejność wykonywania zadań, przygód jest dowolna, jak również sposób w jaki je wykonujemy. Rzutuje to na sposób w jaki jesteśmy odbierani przez inne postacie w grze, możemy zyskać lub stracić karmę. Nabywając doświadczenia sami decydujemy o rozwoju naszej postaci i jej umiejętności, możemy być bezmózgim siłaczem albo cherlawym nerdem. Z powodu tej różnorodności możemy wielokrotnie sięgać po ten tytuł, nie nudząc się w kolejnych rozgrywkach.
Grę poleciłbym osobom znającym poprzednie tytuły serii i oczarowanych postapokaliptycznym klimatem.